Na horyzoncie pojawiły się nowe figurki z serii "Atak Tytanów"! 0

Na pewno większość z Was choć raz słyszała lub natknęła się na tytuł "Atak tytanów". Manga autorstwa Hajime Isayama  szybko stała się jedną z najchętniej kupowanych w Japonii. Gdy w 2013 roku zadebiutowało anime w reżyserowi Tetsurō Arakiego i produkcji Wit Studio, seria zaczęła zbierać coraz więcej pozytywnych ocen. Niektórzy krytycy przyrównują Atak Tytanów do dzieła okrawającego o doskonałość. Niektórzy nawet zachwalają produkcję, sugerując, iż jest to arcydzieło o zniszczeniu i śmierci. Jednak to, co szczególnie pociąga w tym nietuzinkowym uniwersum jest tajemnica, zagadkowość i spisek, którego ujawnienie na pewno zszokowało większość.  

Fabułę można opisać z kilku perspektyw, co już czyni Atak tytanów dziełem uniwersalnym. Rozpoczynając seans anime(lub tez czytając mangę), spotkamy wycinek świata, nękanego przez tajemnicze istoty. Na niewielkiej powierzchni ludzie otoczyli się murami, by chronić się przed tytanami. Wszyscy przywykli do zamknięcia i wiodą pozornie szczęśliwe życie. Tylko nieliczni mogą opuścić mury, a jeszcze mniej osób będzie w stanie powrócić. Rzeczywistość przedstawiona w Ataku tytanów, to postapokaliptyczna wizja zniewolenia rasy ludzkiej przez stworzenia, które łakną ludzkiego mięsa. 

Na samym początku spotykamy młodego chłopaka Erena, który marzy o dołączeniu do oddziału Zwiadowców, aby zobaczyć świat zewnętrzny. Jego życie składa się z wyobrażeń o tym jak wygląda rzeczywistość poza murami i codziennych obowiązkach domowych jako osoby niższego szczebla społecznego. Ów mury są jak ptasia klatka, która odcina nowym pokoleniom skrzydła, by Ci nie fantazjowali za nadto. Pewnego dnia przed pierwszym murem pojawia się tytan kolosalny, czyli istota zdolna jednym kopnięciem zrobić dziurę w rzekomo nieprzeniknionym, zapewniającym sielankę murze. Do wewnątrz dostają się mniejsze tytany i zaczynają pożerać każdą napotkaną na drodze istotę. Ludzkość zamieszkująca tereny wewnątrz muru Maria przegrywa starcie z gigantami. Wiele osób nie zdołała uciec. Ci, którzy przetrwali zaczynają rozważać zemstę. Eren postanawia zabić tytanów i uwolnić się oraz wszystkich pozostałych z klatki. 

Co takiego jesteśmy w stanie wywnioskować po tym wstępie fabularnym? Mamy młodego, ambitnego chłopaka, który chce poznać świat zewnętrzny. Po tragicznym wydarzeniu jego determinacja przeradza się w chęć zemsty. Automatycznie jako widzowie, nienawidzimy tytanów i wspieramy działania zwiadowców. Jednak Tutaj leży piękno tego uniwersum-emocjonalne przywiązanie może zostać szybko zerwane na rzecz, całkiem nowego punktu widzenia, nowej perspektywy. Dowiadując się czym są tytani, poznawszy sekrety przodków i realia jestestwa ludzkiego, zmieniamy nasze zdanie i balansujemy na skraju własnej ideologii. 

 Trudno opisać w czym rzecz, by nie spoilerować tym, którzy jeszcze nie zapoznali się z tą serią. Jednak wszystkich, którzy się zastanawiają i wahają zachęcam do rozpoczęcia przygody z Atakiem Tytanów. Od siebie dodam, że tym, co mnie szczególnie urzekło w tym uniwersum jest uniwersalność pewnych prawd i ponadczasowość rozstrzygania zagadnień moralnych. 

Przechodząc do meritum, Funko właśnie zapowiedziało kilka figurek POP! Vinyl z Ataku Tytanów. Nie jest to pierwsza linia figurek z tej serii, ale za to utrzymuje wysoki poziom estetyczny względem swoich poprzedniczek. 

Na początek przyjrzymy się figurce Erena, który właśnie korzysta z sprzętu do manewru przestrzennego. Chłopak jest członkiem Zwiadowców i niewątpliwie jest gotowy rozciąć kark jakiejś bestii. Nie mogło również zabraknąć Mikasy, czyli towarzyszki Erena, która jest dla niego niczym siostra i nieustannie go wspiera. Kobieta jest jedną z najlepszych żołnierzy i posiada niesamowite umiejętności bojowe. Dynamiczne pozy obu tych figurek robią ogromne wrażenie, a dzięki przezroczystym podstawką, wyglądają jak gdyby faktycznie manewrowali w powietrzu. Do zdobycia będzie także winylowa podobizna pozornie niewinnego, spokojnego i opanowanego(do czasu) żołnierza Bertholdta. Jedną z ciekawszych pozycji jest Tytan szczękowy, którego posiadła Ymir. 

Niestety jeśli chodzi o figurki standardowe to tylko te pozycje zaprezentowało Funko. Jednak będziemy walczyć o edycje limitowane. Wśród nich znajduje się między innymi: Zakrwawiony kapitan Levi, tytan atakujący w "utwardzonej" formie czy tytan kobiecy. 

Wpadajcie do Stworki Potworki i wyczekujcie nowości! :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl