Avatar nareszcie dostanie figurki od Funko! 0

Avatar jest jednym z najpopularniejszych filmów science fiction i cieszy się dobrą reputacją na całym świecie. Widowiskowa opowieść zadebiutowała w 2009 roku i została wyreżyserowana przez Jamesa Camerona. Film szybko zdobył uznanie, głównie dzięki pięknej warstwie wizualnej, dobremu wykreowaniu świata przedstawionego i wielowątkowości. Zdaje się, że fabuły nie trzeba przytaczać, bowiem wysoce prawdopodobne jest, że większość film kojarzy, jednak gdyby jakimś cudem komuś umknęło, to szybko przypominam o czym jest to kosmiczne romansidło. 

Akcja produkcji dzieje się w dalekiej przyszłości. Ludzie dokonują ekspansji nowych planet w poszukiwaniu wyjątkowych surowców, jednak mieszkańcy Pandory będą stawiać opór. Do tego wszystkiego dochodzi chęć poznawania nowego świata, odmiennej kultury, treści ekologiczne i wątek zakazanej miłości. 

Wiele osób twierdzi, że Avatar jest pokazaniem historii Pocahontas w kosmosie i miejscami rzeczywiście tak jest, jednak jako całość, to zupełnie inna bajka. 

Cameron podbił serca fanów nie fabułą, a efektami specjalnymi i techniką CGI. Film zrobił ogromne wrażenie dekadę temu, a we wrześniu 2022 roku ponownie zawitał w kinach w ulepszonej wersji, bo można było go oglądać w 4k z HDR. Dlaczego tak nagle pokazano produkcję sprzed klikunastu lat w kinach? Ponieważ szybkimi krokami na wielkie ekrany zmierza druga część historii "Avatar: istota wody".

Hype jest dość spory, bo Avatar był rewolucyjny dla historii kina, jednak czy druga część powtórzy sukces? Po zwiastunie możemy przyjąć tylko jedno: na pewno czeka nas przyjemne widowisko. 

Funko bardzo długo zwlekało z podejściem kroków, by zdobyć licencję i móc produkować figurki z Avatara. Jednak w końcu się doczekaliśmy. Firma pokazała zapowiedź kilku modeli Pop! vinyl z tej serii. 

Co będzie można zakupić?

Na pierwszy ogień pójdzie Jake w ciele Avatara. Mężczyzna zintegrował się z ludem Pandory, poznał ich zwyczaje, zakochał się. Figurka prezentuje się całkiem dobrze. Jest dość statyczna, ale ma coś w sobie. 

Skoro pojawił się Sully to nie mogło zabraknąć także jego miłości Neytiri. Przedstawicielka rasy Na'vi przyjęła bardziej dynamiczną pozę i wygląda nieco jak przyczajony kot, który poluje na swoją zdobycz. Bardzo ładna figurka. Neytiri dostanie również drugą, inną winylową wersję w trakcie ataku i w dynamicznej pozycji bojowej. Dzięki intensywnym barwom wojennym, Pop! robi jeszcze większe wrażenie. 

Gotowego na wszelkie poświęcenia, Pułkownika Milesa Quaritcha z bronią w dłoniach, również będzie można dołączyć do kolekcji. 

Na sam koniec prawdziwa perełka czyli Sully jako Toruk Makto-jezdziec, który oswoił leonopteriksa wielkiego. 

Co tu dużo pisać, fantastyczna figurka. 

Wszystkie wyżej wymienione Pop!y pojawią się w Stworki Potworki! 

Wyczekujcie 🙂

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl