Nadciągają nowe figurki z Hunter x Hunter od Funko! 0
Nadciągają nowe figurki z HunterxHunter od Funko!

Zbliża się czerwiec, więc na pewno duża część z Was spodziewa się egzaminów końcowych i zaliczeń. Szkoda tylko, że te nasze pospolite testy i kolokwia nie dają takich przywilejów jak Egzamin na Łowcę!

Hunter x Hunter to manga autorstwa Yoshihiro Togashi'ego. Na jej podstawie wyemitowano dwie adaptacje w postaci anime. Pierwsza animacja ukazała się w 1999 roku i skoncentrowała się na niepełnym wycinki mangowej opowieści. W 2011 roku wyprodukowano nową serię anime, która odświeżyła wątki swojej poprzedniczki i dodała nowe segmenty fabularne.

Fabuła koncentruje się na losach młodego chłopaka o imieniu Gon, który postanawia zostać Łowcą. Tytuł ten daje wiele możliwości i niejako zwiększa status społeczny posiadacza. Łowcy posiadają możliwość podróży po miastach, do których zwyczajni obywatele mają zakaz wstępu, mogą przemieszczać się specjalistycznymi środkami transportu, a nawet zabijać bez ponoszenia konsekwencji. Co więcej sama licencja jest warta krocie, także jej sprzedaż zapewniłaby dobrobyt na wiele lat. Gon pragnie zostać Łowcą, by zrozumieć, dlaczego jego ojciec porzucił rodzinę. Wszak tata chłopaka wolał zyskać ten fascynujący tytuł niż żyć w spokoju z rodziną.

Egzamin wcale nie jest taki łatwy. Należy wyćwiczyć zarówno swoje ciało jak i ducha i wziąć udział w niezwykle trudnych wyzwaniach. Większość kandydatów nie jest w stanie zdać pierwszego etapu, co świadczy o tym, że tylko osoby wyjątkowe, wytrwałe i zdolne będą w stanie osiągnąć szczyt.

Jednym z najciekawszych i najbardziej emocjonujących fragmentów w serii HXH jest Chimera Ant Arc. To właśnie tutaj dochodzi do kilku ważnych punktów kulminacyjnych, a także główni bohaterowie stawiają czoła wrogom o niezwykłej potędze. Ów wrogami są tak zwane mrówki chimerze, czyli stworzenia, które po zjedzeniu czegoś, zyskują tego cechy. Tak się złożyło, że królowa mrówek zasmakowała w ludzkich substancjach odżywczych. Kolejne zrodzone pokolenia owadów swoim wyglądem przypominały coraz bardziej ludzi. Do tego zyskały umiejętność mowy i stały się inteligentniejsze. Gdy narodził się król mrówek, okazał się jednostką ponadprzeciętną. Przewyższał wszystkich swoją siłą i mądrością, więc zapragnął zniewolenia rodzaju ludzkiego. By nie dopuścić do zagłady, Łowcy postanowili walczyć! 

Dlaczego wspominam o tym konkretnym fragmencie z fabuły? Śpieszę z wyjaśnieniem! Otóż Funko właśnie zapowiedziało falę figurek POP! Vinyl z wyżej wymienionej serii. Tak się składa, że większość z nich nawiązuje bezpośrednio do tego konkretnego wycinka opowieści. 

Gotowi, by sprawdzić co takiego przygotowało Funko?

Zaczniemy od Kite'a. Mężczyzna jest zawodowym Łowcą, który znał ojca Gona. Kite może wydawać się nieco chłodny, ale w rzeczywistości jest bardzo opiekuńczy, spokojny i niezwykle silny. Posiada on bardzo specyficzną broń, która przed lub w trakcie walki losuje swoją formę-jak będzie wyglądać-np. kosa. 

Dalej mamy Netero, czyli prezesa stowarzyszenia łowców. Staruszek jest niezwykle silny i zdyscyplinowany. Kieruje się własnymi ideologiami i w momencie zagrożenia staje się maszyną do zabijania. Choć wygląda niepozornie, lepiej z nim nie zadzierać. Figurka ma piękną podstawkę, emanującą energią, a sam Netero przyjmuje imponującą pozycję. 

Nie możecie również przegapić Biscuit Krueger. Tutaj podobnie jak w przypadku Netero, nie można oceniać książki po okładce. Choć dziewczyna wydaje się uroczą, bezbronną istotką, w rzeczywistości jest potężną łowczynią, która ma zamiłowanie do poszukiwania skarbów.

Funko zapowiada coraz więcej figurek z linii Movie Moment. Jaki Moment z anime będziemy mogli postawić na półkach? Figurka przedstawi Meruema i Komugi, którzy rozpoczęli partyjkę w Gungi-grę strategiczną. Niewidoma dziewczynka sprawiła, że Król Mrówek zaczął kwestionować swoje jestestwo. Jego umysł nie mógł pogodzić cech mrówczych i ludzkich. Podczas takiej niewinnej gry, Meruem pojął, że prawdziwą mocą ludzi jest wytrwałość i siła przełamywania własnych ograniczeń. Na prawdę imponująca pozycja dla każdego fana HXH.

 

Funko zaprezentowało też kilka figurek z edycji limitowanych. Między innymi: samego Meruema, Komugi, Killuę i Neferpitou. 

Standardowe figurki na pewno będziecie mogli u Nas dorwać. O limitki jak zawsze będziemy walczyć :) Wpadajcie do Stworki Potworki! 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl