Producenci
Artykuły
 
Zapowiedzi FUNKO

Po świecie chadzają potwory. W walce przeciwko jednym warto użyć srebrny miecz, przeciwko drugim stalowy.

Uniwersum wiedźmina zyskało sporą popularność za sprawą przebojowej gry komputerowej. Wiele osób nadal uważa, że wiedźmińska rzeczywistość w pełni została stworzona przez CD Projekt Red. Jednak niepodważalnym twórcą wyjątkowej franczyzy jest Andrzej Sapkowski, który w 1986 roku przelał na papier skutek własnego natchnienia. Z czegoś niepozornego zrodziło się dzieło na skalę światową. Opowieści o niepokonanych wojownikach, pięknych czarodziejkach i przerażających potworach zdobyły rzeszę wiernych fanów. Każdy twór okropiony choćby kapką nawiązania do potężnego uniwersum, szybko zyskuje sławę.

20 grudnia 2019 roku na portalu streamingowym Netflix swoją premierę miał serial "Wiedźmin". Pierwszy sezon wzbudził wiele kontrowersji, bowiem znaczna część osób nie potrafiła nadążyć za prezencją czasową ukazaną w serialu. Główną rolę zagrał sławny Henry Cavill, który zasłynął z swojej cudownej kwestii która brzmi: hmm. A tak na poważnie, wczuł się w swoją rolę i odegrał postać Geralta fenomenalnie. Pozostałe gwiazdy również dały z siebie wszystko. Na wyróżnienie zasługuje Anya Chalotra, która w unikatowy sposób z całkowitą świadomością swoich możliwości, buduje postać, jej gesty, mimikę i grację wprost proporcjonalnie do tego, co zostało narzucone przez scenariusz, tworząc genialną synchronię. Wielkim zaskoczeniem okazał się Joey Batey, który wcielił się w rolę Jaskra. Bard zachwycił swoją charyzmatyczną osobowością oraz muzyką. "Grosza daj wiedźminowi" to chyba większy hit niż "Miłość w Zakopanem". 

Niedawno na Netflixie premierę miał film animowany "Wiedźmin: Zmora Wilka", który skoncentrował się na losach Vesemira. Natomiast najprawdopodobniej już w grudniu tego roku zobaczymy drugi sezon serialu. Z przecieków produkcyjnych możemy przypuszczać, że tu również pojawi się Vesemir. Fabuła drugiego sezonu Wiedźmina ma nieco lepiej zaprezentować relację Geralta i Ciri. Zwiastun daje nam kilka podpowiedzi czego możemy się spodziewać po nadchodzącej produkcji, jednak w subtelny sposób ukrywa jeszcze sporo tajemnic i zagadek, które będziemy mogli rozwiązać dopiero w momencie premierowego seansu.

Wiele firm zaprezentowało już sporo gadżetów dla fanów, jednak te, które zasługują na szczególną uwagę są produkty od Funko.

Funko słynie z figurek z linii POP! Vinyl, dlatego spodziewaliśmy się, że do kolekcji będziemy mogli dołączyć właśnie POP!y. Jakie postacie znajdą się na naszych półkach? Na pewno nie zabraknie Geralta, w swojej charakterystycznej, czarnej zbroi. Biały Wilk otrzyma również swoją wersję Chase, która prezentuje go pod wpływem eliksirów. Tam gdzie Geralt, tam i jego wierny towarzysz Jaskier. Muzykant ma dar do wpakowywania się w tarapaty. Całe szczęście, że zdobył zaufanie potężnego Wiedźmina. Nie zabraknie także Yennefer. Trzeba przyznać, że czarodziejka ma klasę. Jej winylowa podobizna wygląda widowiskowo. Ostatnią figurką w wersji standardowej jest Ciri. Z racji tego, że figurki prezentują bohaterów z pierwszego sezonu serialu, to nasza Jaskółka jest dziewczynką. Jeśli już widzieliście zwiastun drugiego sezonu, to wiecie, że w kontynuacji bardzo wydoroślała. 

Funko zaprezentowało także kilka limitek, a konkretnie czarującą Yen, Geralta na Płotce oraz Jaskra w zielonym stroju. Niestety na ten moment nie możemy potwierdzić, że uda nam się coś z tych trzech pozycji dorwać, ale będziemy walczyć :)

Wszystkie figurki standardowe będą u nas, najprawdopodobniej na przełomie grudnia/stycznia. Zainteresowani? :) Wyczekujcie! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl